Themes - Twenty Twenty-Five - en to da_DK translation catalogue (36 entries)

[ctx: Template part name]
en: Footer
da_DK: Sidefod

[ctx: Template part name]
en: Header
da_DK: Sidehoved

[ctx: Color name]
en: Contrast
da_DK: Kontrast

[ctx: Font size name]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
da_DK: Ekstra stor

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
da_DK: Sidefod Nyhedsbrev

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
da_DK: Sidefod kolonner

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
da_DK: Sidehoved med stor titel

[ctx: Template part name]
en: Vertical site header
da_DK: Vertikal sidehoved

[ctx: Space size name]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Space size name]
en: X-Large
da_DK: Ekstra stor

[ctx: Space size name]
en: XX-Large
da_DK: Ekstra ekstra stor

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
da_DK: Undertitel

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
da_DK: Ofte stillede spørgsmål

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
da_DK: Hvad folk siger

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
da_DK: Billede af en person

en: Next Photo
da_DK: Næste foto

en: Previous Photo
da_DK: Forrige foto

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
da_DK: Tagget:

[ctx: Prefix before one or more categories. The categories are displayed in a separate block on the next line.]
en: Categories:
da_DK: Kategorier:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
da_DK: Skrevet af

en: Older Posts
da_DK: Ældre indlæg

en: Newer Posts
da_DK: Nyere indlæg

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
da_DK: Skrevet af

en: Architecture
da_DK: Arkitektur

en: Month
da_DK: Måned

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
da_DK: Kommer snart

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
da_DK: Forretnings hjemmeside

[ctx: Button text]
en: YouTube
da_DK: Youtube

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
da_DK: Billede af en person

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
da_DK: Sidehoved med kolonner

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
da_DK: Billede af en person der skriver på skrivemaskine.

en: My name is Anna Möller and these are some of my photo projects.
da_DK: Mit navn er Anna Möller og disse er nogle af mine fotoprojekter.

en: Photo of a woman worker.
da_DK: Foto af en kvindelig arbejder.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
da_DK: En sektion med overlappende billeder og en beskrivelse.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
da_DK: af WordPress-holdet
